Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Bechtěrev obava

Autor Petr
Předmět Bechtěrev obava
Dotaz

Dobrý den,

chtěl bych Vás porosit o Váš názor.

Mám Bechtěreva III. stupeň + palmoplantární psoriázu, jsem na biologické léčbě, nyní jou obě nemoci docela v dobrém stavu.

V roce 2009 mi byl přiznámn ČID, nyní mám jít opět k posudkovému lékeři, jestli mi důchod zůstane. Zajímalo by mě jestli s touto dignózou mám mít obavy, že ČID přijdu?

Bude toto rozhodnutí záviset jen na posutkovém lékaři nebo je podle nějakých tabulek dáno, že o důcho přijdu nebo že mi zůstane?

Díky za odpověď

Mnoho štěstí v Novém roce

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Petře,

nejsem posudkovým lékařem, takže nedokážu odhadnout jak dopadnete u posudkové komise. při posuzování nároku na ID je rozhodující stanovisko posudkového lékaře, který se musí držet vyhlášky 359/2009 Sb., o posuzování míry invalidity. V příloze této vyhlášky si můžete najít přibližný počet % ztráty na výdělku.

S pozdravem Václav Krása