Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

bechtěrev

Autor bedřich
Předmět bechtěrev
Dotaz

Dobrý den ,chtěl bych se Vás zeptat,nemoc mi přešla do krční páteře ,posledního stupně,bolesti jsou už stálé od lopatek nahoru,krční svaly bolí pořád ,požádal jsem o důchod,nevím,zda se bude rozhodovat z rtg snímků nebo podle toho jak se cítím,mám obavy o zaměstnání,když přiznám bolesti,ztratím práci a nebudeli  mi přiznán žádný důchod,nevím co bych pak dělal,je tam šance na důchod i když tajím bolest? 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Bedřichu,

na takovou otázku nedokážu odpovědět. Pakliže Vám bude přiznán ID v I. nebo II. stupni, tak můžete normálně pracovat. Pokud by Vám byl přiznán ID III. stupně, tak byste pracovat normálně nemohl. Asi nemá cenu zapírat bolesti, které máte.

S pozdravem Václav Krása