Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

aseptická nekroza femuru

Autor JARMIL BENEŠ
Předmět aseptická nekroza femuru
Dotaz

dobrý den diagnostikovali mi aseptickou nekrozu kyčle pravé nohy a druhé levé počínající

mám neschopenku  ale jsem osvč a pobírám cca 3000 korun měsíčně nemohu tedy vykonávat živnost a rád bych věděl jak mám zažádat o invalidní důchod  a zdali mám zrušit nebo pozastavit živnostenský list atd žiji z ůspor a částěčně mi vypomáhá maminka ale ta je již v důchodu je jí 68 let a mne 42  navrhli mi tep kyčle ale nevím jak dlouho budu nemocný  tak bych chtěl znát postup jak získat alespon dočasně nějakou podporu  finanční  jako třeba inv důchod děkuji J Beneš

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Beneši,

pokud byste žádal o ID, tak není nutné, abyste ukončil živnost. Pouze, pokud byste věděl, že ji nebudete moci dlouhodobě vykonávat, abyste nemusel platit zdravotní a sociální pojištění.  Pokud však jdete na operaci, tak Vám ID nebude přiznán. Pouze v případě, že by Vám zůstaly zdravotní problémy, které by neumožňovaly standardní pohyb, tak by bylo možné uvažovat o přiznání invalidního důchodu. Dopředu však nelze žádat. Pokud byste neměl žádné příjmy, pak můžete žádat o dávky hmotné nouze.

S pozdravem Václav Krása