Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Artroza a skolioza páteře a invalidní důchod

Autor Dedková
Předmět Artroza a skolioza páteře a invalidní důchod
Dotaz

Dobrý den. Mám skoliozu páteře ve dvou úsecích. Horní má 50 stupňů, v bederní části 35 stupňů. Operaci mi lékař nedoporučil kvůli velkému riziku ochrnutí. Dále mi byla zjištěna artroza páteře, problémy s koleny. Mám problémy s delší chůzí, s jízdou autobusem či vlakem. Nevydržím delší dobu stát nebo chodit. Žádala jsem o invalidní důchod. Posudkový lékař mi dokonce musel pomoci s oblékáním, protože já sama s tím mám problémy. Přesto mi stanovil pokles pracovní  schopnosti o 10% a dost se pozastavil nad tím, že nechci na operaci. Můj lékař, který mi doporučil žádat o invalidní důchod, je z výše uvedeného posouzení mého zdravotního stavu v šoku.  Posudkový lékař se vůbec ve svém zdůvodnění ani slovem nezmínil o artroze páteře a nezmínil ani ostatní problémy.  Soud rozhodne samozřejmě dle posudku lékaře. Mám z toho všeho deprese. Mohu se ještě nějak bránit a má to vůbec smysl? Posudkový lékař se tvářil, že jsem simulant. Za odpověď velmi děkuji. Vím, že toho máte mnoho a vážím si Vás za Vaši práci. Dedková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dědková,

musíte počkat až Vám přijde rozhodnutí o zamítnutí Vaší žádosti o ID a po té do 30 dnů podat námitku.

S pozdravem Václav Krása