Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

artroza 3 st.levého kolene

Autor Josef
Předmět artroza 3 st.levého kolene
Dotaz

Dobrý den , jsem vyučen stavební dělník a  mám na Vás dotaz, zdali mám nárok na částečný invalidní důchod. Mám 45 roků a prodělal jsem 4 operace levého kolene : první 4.3.2013 roztrhlý meniskus, kdy mi ho ortoped sešil. Při druhé operaci mi prováděli laváž z důvodu synovektomie. Třetí operace provedena HTO kolene.Čtvrtá operace -  odstranění titanové dlahy. Předtím jsem pracoval v potravinové  firmě jako míchač koření, ale jelikož se jednalo o težkou fyzickou práci,tak jsem na doporučení ortopeda  tuto práci opustil.Nyní pracuji ve stav. firmě jako řidič. Při přijetí do zaměstnání mi bylo řečeno, že se jedná o lehkou práci,ale zapomněli mi říct,  že si budu muset celý den  nakládat  a skládat materiál o celkové hmotnosti 1 000kg - 2 500kg vesměs rukama. A tak  jsem si koleno zhmoždil ještě více a tím jak jsem se snažil ulehčit jedné noze poranil jsem si i to druhé koleno. Nyní jsem po operaci  pravého kolene - diagnoza roztrhlý meniskus z důvodu delšího  přetížení, takže nyní jsem v pracovní neschopnosti od 19.3. 2015. Operace pravého kolene proběhla 31.7.2015 nyní stehy odstraněny a doporučena rehabilitace.Letos v březnu mi lékař diagnostikoval v levém koleni artrozu třetího stupně. Děkuji za radu.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Josefe,

pokud máte artrózu III. stupně, tak se domnívám, že na tuto diagnózu by Vám mohl být přiznán invalidní důchod I. stupně. Pokud Vám nebude přiznán ID, mohl by Vám být přiznán statut osoby zdravotně znevýhodněné, což má pro zaměstnavatele určité výhody. Takže Vám doporučuji zkusit požádat na OSSZ o invalidní důchod, a to právě na artrózu. Protože roztrhlý meniskus není diagnózou pro přiznání ID.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz, děkuji.