Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

artroza

Autor martin zajic
Předmět artroza
Dotaz Dobry den pracuji na montážni lince v současne době v PN s plotenkou vyhřez jen 3mm bouhužel muselo by byti 7mm na operaci neurolog mi lečbu ukončil.Mam bolesti pod lopatkou a a brnění do ruky.Jinak jsem po uraze 3.5 roku po zlomenině paty,sníženi Bohlerova uhlu,artroza počinajicí TaCa, bolesti v oblasti tarsu,vysřelujicí bolesti do paty.Obj :valgosní postavení paty,zborcená klenba,potraumatické výrazné plochonožéí,bolest kloubu sub talo.Závěr a dop :z našeho hlediska t.č.a a předpokládam i v nejbližší budoucnost nepřipada chirurgický výkon v uvahu vzhledem ke spornému efektu.Vhodná ortp. bota a vložky do bot,pokud to lze bez zátěže LDK dlohým stáním a dlouhou chuzí.Dg:T93.2 St.p.zlomenině patní kosti s výraznými obtížemi.Podotýkam že mě bolí i šlachy a začíná i koleno.Co se týče prace pokud budu uschopněn s těmito problémy neprojdu zavodním lékařem tim pádem přijdu o praci.A už bych to stejně nevydržel to byli strašny bolesti pri zatíženi ale ted mam bolesti i při delší chuzi.Myslíte že bych měl nárok na invalidní duchod ? i když nebyla žádná operace a jaky by byl asi jen 1 stupně ? Děkuji za brzkou odpověd

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Zajíci,

obávám se, že pravděpodobně by Vám nebyl přiznán ID, protože při posuzování nároku na ID se bere v potaz hlavní diagnóza a k ní je možné připočítat maximálně 10 % za ostatní diagnózy dohromady. úproto se obávám, že byste se žádostí pravděpodobně neuspěl.

S pozdravem Václav Krása