Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

agorafobie

Autor marcela
Předmět agorafobie
Dotaz Dobry den.mam dotaz,zda mam narok na invalidni duchod a jaka je sance,ze mi ho uznaji.mam agorafobii uz sest let.zaclo mi to v tehotenstvi,ale vzhledem k tomu ,ze jsem nemohla ani vyjit z bytu a cestovat uz vudec ne,jsem se odhodlala s pomoci pritele jit k psychiatricce az asi po ctyrech letech,kde mi pani doktorka diagnizovala agorafobii.lecim se skoro dva roky.hospitalizovana jsem nebyla.nemuzu kvuli nemoci ani do prace coz me mrzi.chtela bych byt jako ostatni lidi.. Mam dve deti a mladsi je nemocny (EB).prosim o radu a predem dekuji marcela jeste dodam ze mi je 28 let

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Marcelo,

nejsem si jistý, zda u těchto nemocí je přiznáván invalidní důchod. Můžete zkusit požádat, ale bylo by dobré, kdyby Vaši žádost podpořil Váš ošetřující lékař. Měl by v zásadě napsat, že Vaše zdravotní postižení je takového charakteru, že Vás vylučuje ze standardního zaměstnání.

S pozdravem Václav Krása