Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

3.stupeň invalidity, ÚP a výpočet starob. důch.

Autor jarka
Předmět 3.stupeň invalidity, ÚP a výpočet starob. důch.
Dotaz Dobrý den, velice nerada obtěžuji, ale prosím o radu. Je mi 58 let a letos mi byl přiznán inv. důch. 3.st. podle ustanovení §39 odst. 1 zdp a §39 odst. 2 písm.c) zdp. z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu mi poklesla pracovní schopnost o 70%. Pro zdravotní postižení nejsem schopna výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek. Musím se hlásit na ÚP a pokud si najdu práci na částečný úvazek, jaký vliv to bude mít na výpočet starobního důch.? Samozřejmě práce na částečný úvazek bude podstatně nižší než příjmy z býv. zaměstnání. Vřele děkuji za odpověď Jarka

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jarko,

protože jste příjemcem ID III. stupně, nemusíte se hlásit na ÚP, protože pobírání III. stupně je počítáno jako odpracovaná doba. Po dovršení věku na starobní důchod, Vám doporučuji, abyste si nechala vyměřit starobní důchod, protože by mohl být trochu vyšší, a to hlavně, pokud byste ještě pracovala. Doporučuji Vám však, abyste nepracovala déle než tři hodiny denně, abyste neměla problém s ID.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.