Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

3 x bypass srdce

Autor Michaela
Předmět 3 x bypass srdce
Dotaz

Dobrý den,

můj otec nedávno podstoupil operaci srdce, dostal trojtý bypass srdce. Výkon jeho srdce byl velmi nízký, okolo 15 procent, na rozhraní mezi transplantací. Výkon srdce se mu po operaci značně zlepšil, na asi 30 - 35 procent. Dva dny po operaci měl bohužel i lehkou mozkovou příhodu (mrtvičku), po které zůstala pravá část těla lehce oslabena a chodil o berlích, to se zlepšilo, ale stále pokulhává. Otec je nezaměstnaný. Ráda bych se Vás zeptala jestli má nárok na plný invalidní důchod. Děkuji moc za vaši odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Michaelo,

na Vaši otázku neumím dát odpověď. Posouzení nároku na PID je opravdu záležitostí posudkového lékaře. Domnívám se, že je možné požádat o ČID, s tím, že Vám doporučuji, aby tento návrh sepsal ošetřující lékař Vašeho otce.

S pozdravem

Václav Krása