Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

2x zamítnuí ID bezmoc

Autor Sylvie
Předmět 2x zamítnuí ID bezmoc
Dotaz

Dobrý den pane Krása.

Jsem bezmocná...Chtěla bych Vás požádat o radu. Od roku 2013 mi byla zjištěna Crohnova choroba,loni v prosinci 2014 jsem měla relaps nemoci a skončila na neschopence. Během měsíce jsem 2x skončila v nemocnici (exacerbace Crohnovy nemoci,podvýživa,mykotická esophagitida,flebotrombosa,únava,bolesti kloubů).Po druhém propuštění z nemocnice jsem si šla zažádat o ID(03/2015), který mi byl zamítnut (pouze 20%) s tím, když se můj dravotní strav zhorší ať to zkusím znovu.

Během poslední půl roku nic jiného nedělám než obíhám lěkaře a různá vyšetření. Bylo mi nadále zjištěno Hereditární trombofilie - mutace faktoru V Leiden heterozygot, lehká diskopatie L5/S1 s tlakem na S1 bil., chronická polyarthralgie DK, vert THL sy s lehkou až střední insuficiencí,Astma bronchiale s CHOPN,perz rýma, Artoza 1st.v koleni - zvažuje se artroskopie.

Tento měsíc jsme zažádaly s mou obvodní lékařkou a na rady Ortopeda i Gastroentrologa znovu.

Pan doktor z LPK začal dobře (ten samý co naposled), ale pak to přišlo...že mám maturitu a že nevidí problém v tom,když v zaměstnání je WC. Důchod opět zamítl, nepřidal ani %  a já odcházela zdrcená co budu dělat až mi skončí neschopenka (15.12.2015).Zpět do práce mě nevezmou, pracuji ve fabrice jako operátor a hlavně v posudku mám napsáno, že se nedoporučuje práci ve stoje ani v sedě, jen lehká práce s možností dodržování dietní stravy.

Chystám se podat odvolání, myslíte, že uspěji s mými chorobami?

Opravdu mám strach co budu dělat, jelikož jsem samoživitelka a nevím co se mnou bude . . .

Mockrát děkuji za Váš názor a čas, který si na mě uděláte.

S pozdravem a velkým díky Sylvie.

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Sylvie,

je potřeba, abyste bojovala. Do 30 dnů od doručení rozhodnutí o zamítnutí žádosti musíte podat námitku. Ta so posílá prostřednictvím OSSZ, která vydala zamítavé stanovisko, a adresovat námitku musíte na ČSSZ, Křížova 25, 155 00 Praha 5. Pokud neuspějete s námitkou, doporučuji Vám podat správní žalobu, která se podává ke krajskému soudu. Myslím si, že Váš stav opravňuje přiznání ID. Pokud byste neuspěla ani potom, obraťte se opět na mně.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.