Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

2 dotazy: Ad přechod z plné invalidity ke zdraví

Autor Škoda
Předmět 2 dotazy: Ad přechod z plné invalidity ke zdraví
Dotaz

Dobrý den,

 

děkuji za odpověď, snad mi budete moci ujasnit odpovědi v těchto dvou otázkách:

 

1. Rozumím tomu tedy dobře tak, že když by osoba plě invalidní III. stupně-neschopna pracovat za mimoř. podmínek po zlepšení svého stavu začala pracovat na plný úvazek, zavolali by si ji k posudkové komisi na přezkoumání a mohli by jí překvalifikovat tento typ PID III. stupně na PID nižšího stupně?

2. Kdyby jí pak invalidní důchod v budoucnosti zcela odňali a ona se musela začít sama živit, přihlíželo by se při hledání pracovního místa k tomu, že byla v minulosti invalidní?

Děkuji srdečně za odpovědi na tyto dva dotazy.

Škoda.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Škodo,

Vašim dotazům nerozumím. LPK může kdikoliv posoudit zdravotní stav osoby v ID a snížit, zvýšit či odebrat ID, a to i bez pracovní činnosti. Pokud se taková osoba potom uchází o zaměstnání, není nijak zvýhodněna.

S pozdravem Václav Krása