Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

18 let (2)

Autor Petr Jedlička
Předmět 18 let (2)
Dotaz Dobrý den pane Kráso,děkuji Vám za Vaší odpověď. Pokud budete tak laskav, rád bych Vás požádal o doplňující informace. Psal jsem vám dotaz s předmětem "18 let". Ptal jsem se Vás ohledně změny o PnP po dovršení 18ti let. Jen bych k tomu chtěl doplnit informace, které jsem zapomněl napsat. Ten deficit F VII mám vrozený pod 2% (celý název: Hypoprokonvertinemie)2 krát ročně navštěvuji Hematologické centrum v Ústí nad Labem, tam jsem se dozvěděl, že s tak těžkým deficitem F VII jsme pouze 2 lidé v ČR. Chtěl jsem se ještě zeptat, jestli mám teoreticky nárok na ČID? Jestli ano, tak kde si mám o něj zažádat? 29. července 2013 mi bude 18 let. Předem děkuji za informace. Jedlička

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jedličko,

nejsem posudkový lékař a nejsem schopen takovou věc posoudit. Doporučuji Vám vyhledat přílohu k Vyhlášce 359/2009 Sb., kde jsou uvedeny jednotlivé diagnózy a na ně navázána ztráta pracovní schopnosti. Za podání návrhu nic nedáte.

S pozdravem

Václav Krása