Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

žádost o invalidní důchod pro syna s DMO

Autor Olga Burešová
Předmět žádost o invalidní důchod pro syna s DMO
Dotaz

Dobrý den,pane Kráso,nejprve vás moc zdravím.

Měla bych na vás prosbu,zda by jste mi neporadil,jak mám postupovat se žádostí o inv.důchod pro syna.

Synovi bude v srpnu 18let má DMO .V září nastupuje na Obchodní školu v Janských Lázních.

Nyní do jeho 18.tých narozenin máme přiznaný PnP .Nevím jak to pak bude dále,jestli mu bude odebrán když ,bude přes týden na internátě.

Prosím o radu kde a kdy mám žádat o invalidní důchod ...slyšela jsem,že to je dost zdlouhavé jednání a co všechno budu potřebovat.

Nyní má přiznané i ZTP/P do roku 2016

Děkuji za odpověď .

Přeji vám hezký den s pozdravem O.Burešová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Burešová,

skutečnost, že Váš syn bude přes týden na internátu nemá žádný vliv na PnP a ani to nemusíte hlásit na ÚP. Pokud jde o ID, doporučuji Vám, abyste si podali žádost okamžitě, protože vyřízení trvá dlouho. Žádost se podává na Okresní správu sociálního zabezpečení. Žádost doplňte o lékařskou zprávu. Měli byste žádat o důchod pro invaliditu z mládí podle § 42, zákona č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.