Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Inv.důchodu v r.2010

Autor Jindřiška
Předmět Inv.důchodu v r.2010
Dotaz

Dobrý den,jsem v invalidním důchodu III.stupně,brzo půjdu ke komisi,když budu přeřazena do jiného stupně invalidity,jak to bude s vyplácením invalidního důchodu.Četla jsem,že pro zmírnění,bude inv.důchod ještě vyplácen po dobu 13 splátek.Plný invalidní důchod pobírám od r.2007.Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jindřiško,

podle zákona č. 306/2008 Sb., kterým se novelizuje zákon č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění je tomu skutečně tak. Konkrétní ustanovení zní takto:

" Byl-li plný invalidní důchod přiznán před 1. lednem 2010 a při první kontrolní lékařské prohlídce konané po roce 2009 je zjištěn takový stupeň invalidity, který má za následek snížení výše invalidního důchodu, sníží se výše invalidního důchodu až od třinácté splátky tohoto důchodu splatné po dni konání této prohlídky. Byl-li částečný invalidní důchod přiznán před 1. lednem 2010 a při kontrolní lékařské prohlídce konané po roce 2009 je zjištěn takový stupeň invalidity, který by měl za následek snížení výše invalidního důchodu, náleží invalidní důchod v dosavadní výši."

S pozdravem Václav Krása