Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

....

Autor ivet.
Předmět ....
Dotaz dobrý den pane Kráso potřebovala bych poradit mám čid 1 stupně je mi 43 let a jsem vedená na uřadě práce rok a půl jestli by nebylo lepší se odhlásit ...pro starobní důchod ...na pojištovně mi řekli že zdravotní pojištěni když se odhlásim tak za mě to plati stát ...nevím jak dál jestli odhlásit nebo ne díky za radu ...ivet...

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Iveto,

skutečnost, že jste v evidenci ÚP jako uchazečka o zaměstnání nemá, po jednom roce, žádný vliv na Váš budoucí starobní důchod. Přesto Vám doporučuji, abyste zůstala v evidenci ÚP. Můžete sehnat zaměstnání, kde Váš zaměstnavatel může získat určitou dotaci, právě proto, že jste v evidenci ÚP. Současně, pokud byste potřebovala nějakou dávku hmotné nouze, je výhodné bý v evidenci ÚP. Těch důvodů pro setrvání v evidenci je podstatně více.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.