Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní a starob.důchod

Autor pepa
Předmět invalidní a starob.důchod
Dotaz Přeji dobrý den.Mám dotaz:od 15.11.2005 do 14.11.2006 jsem byl práce neschopný.Od 15.11.2006 jsem pobíral plný invalidní důchod(PID).Dne 13.2.2008 mi byl PID změněn na částečný invalidní důchod (ČID).Z Prahy mi zatím rozhodnutí nedošlo.Je mi 60 let (nar.13.3.1947).Zajímá mě,kdo za mě bude platit zdravotní pojištění,na pracovním úřadě mě zatím nezaregistrovali,neboť nemám rozhodnutí z Prahy,zda dostanu z prac.úřadu nějakou podporu(do práce mě v mým věku a zdrav.stavem nikde nevezmou.Rád bych věděl,jak mi bude počítán ČID a jak potom starobní důchod od 13.3.2009.Děkuji a přejí hezké dny.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane,

pokud jste poživatelem částečného invalidního důchodu tak jste zároveň zdravotně i sociálně pojištěn a tudíž nemusíte zatím žádné pojištění platit. Pojištění byste musel platit pouze z příjmu své výdělečné činnosti.

S pozdravem.

Václav Krása