Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Koupě ojetého OA od dealera (nikoliv autobazar) ve zvláštním režimu

Autor Martina Križanová Morová
Předmět Koupě ojetého OA od dealera (nikoliv autobazar) ve zvláštním režimu
Dotaz

Dobrý den,

dostala jsem příspěvek na koupi OA 85.000 Kč, vybrala jsem OA u dealera plátce DPH, který toto auto prodává ve zvláštním režimu (bez vyčíslení DPH) dle zákona o DPH, mohu v takovém případě zažádat FÚ o vratku DPH a v jaké výši? Pokud by OA nebylo ve zvláštním režimu, byla by vyčíslena DPH v zákonné výši, mohu si zažádat o vratku DPH na FÚ a v jaké výši?

Předem děkuji za odpověď.

Martina Križanová Morová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Morová,

u ojetých automobilů je možné žádat o vratku DPH pouze z rozdílu mezi cenou nákupní, kterou zaplatil dealer a prodejní cenou za kterou je vůz prodán. Nevím co je prodávání vozu ve zvláštním režimu a bez vyčíslení DPH. Pokud je dealer platce DPH, jak Vám tvrdí, tak je jeho povinností výši DPH vyčíslit na faktuře. Měla byste být opatrná, abyste nakonec nepřišla o příspěvek.

S pozdravem Václav Krása