Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zvlastni pomucka

Autor Karel Mares
Předmět Zvlastni pomucka
Dotaz Dobry den pane Kraso, chtel bych se vas zeptat jak postupovat?! Mam tetu ,ktera trpi RS,posudkovy lekar schvalil schodistovou plosinu (330.000kc) ta se bohuzel technicky nevejde na nase schody,jedine reseni je schodistova sedacka ( 225.000kc) tu,ale UP odmita zaplatit,ze diagnoza neodpovida na tuto pomucku?! Nechapu proc, kdyz technicky nic jineho neni mozne,nehlede na to,ze je o 105.000kc levnejsi nez plosina?! Driv byla sedacka plne srovnatelna s plosinou. Dekuji za odpoved! Mares.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Mareši,

doporučuji Vám, abyste se s tímto problémem obrátil na náměstka generálního ředitele Martina Žárského, martin.zarsky@uradprace.cz. Zdá se mi také postup ÚP nelogický a je možné, že tam jsou také jjjné zájmy. proto Vám doporučuji toto řešení.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.