Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Žádost o schodolez

Autor Lenka Krejčíková
Předmět Žádost o schodolez
Dotaz

Dobrý den!

Pane Kráso, prosím o radu, zda mám právo ještě zažádat o schodolez, pokud mi řekli na sociálním oddělení po příspěvcích na přestavbu bezbariérového bytu, předělání auta pro vozíčkáře a po příspěvku na plošinu, že nemám již nárok na nic, že mám vybraný limit pomoci od státu. Jsem sice opravdu šťastná, že mám přizpůsobený život doma. Ale ještě je pro mne problém se dostat k mé odborné lékařce, jelikož ordinuje v prvním patře, kde není výtah a pak také se nedostanu na návštěvu ke svým dětem, které mají také nadpatrový byt. Proto mám tento dotaz na vás. Děkuji velice za odpověď a přeji krásný den.              Lenka Krejčíková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Krejčíková,

limit finančních prostředků je skutečně v zákoně č. 329/2011 Sb. stanoven a pokud jste jej překročila, tak opravdu nemáte nárok v nejbližších 5 letech požádat si o příspěvek. Pokud jde o lékařku, tak byste spíš na ní měla apelovat, aby si něco takového pořídila ona a nikoliv Vy.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji