Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Žádost o rampu

Autor Viera Mojžíšková
Předmět Žádost o rampu
Dotaz Dobrý den, proč manžel, který má supranukleární paralýzu končetin, nemá dle zákona těžkou vadu nosného nebo pohybového ústrojí v žádném bodě. Na invalidním vozíku neujede ani 1 metr a bez vozíku neujde ani 1-2 kroky. Bez mé pomoci by se nikam nedostal.........Zamítli nám rampu 3 m z tohoto důvodu. Na družstvu mi řekli, že si ji musím uhradit sama ze svých zdrojů. Nerozumí tomu. Všude je plno řečí, jak je všechno nejlepší, ale v reálu je všechno úplně jinak. To ani nemám odvahu zažádat o příspěvek na auto. Cítím se strašně ponížená. Menželka

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Mojžíšková,

chápu Vaše rozladění. Doporučuji, abyste podala odvolání, které musíte podat do 15 dnů od doručení rozhodnutí o zamítnutí Vaší žádosti. Odvolání se podává na ÚP, který vydal rozhodnutí, ale adresovat jej musíte na odbor odvolacích agend MPSV ČR, Podskalská 19, 128 02 Praha 2. Pokud byste neuspěla, obraťte se na poradnu NRZP ČR, nrzpcr@nrzp.cz, tel.: 266 753 427.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji