Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

úprava wc

Autor Kateřina
Předmět úprava wc
Dotaz

Dobrý den, manžel má průkaz ZTP/P - posudek z 10.5.18, nyní bychom chtěli zažádat o úpravu wc - závěsné - nastavit potřebnou výšku, madlo a namontovat bidetovou spršku-kvůli průjmům-sydrom krátkého střeva. S tím se zároveň  budou měnit i obkladačky a dlažba. Jak zažádat o proplacení, když je vše na jedné faktuře?Bude se dělat nový posudek a místní šetření nebo už se to udělá na základě posudku z 10.5.18, když podáme žádost někdy v půlce 7/18?. Děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kateřino,

zákon č. 329/2011 Sb., o dávkách pro OZP stanoví, že je možné požádat o příspěvek na bezbariérovou úpravu koupelny, což se bere i s WC. Problém je však v tom, že vyhláška č. 388/2011 Sb., zároveň ve své příloze č. 1 stanoví, že  na stavební práce s uzpůsobením koupelny a WC bude možné přiznat příspěvek pouze na stavební práce spojených s rozšířením dveří, koupelny a WC a s tím nezbytný materiál. Peníze však nelze použít na obklady, podlahové krytiny, sanitu a podobně. To znamená, že zařizovací věci prakticky do žádosti nemůžete uvést, snad pouze jedině madla. NRZPˇČR se snažila tuto věc již několikrát změnit, ale zatím se to nepovedlo.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji