Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

úprava bytu

Autor Vlaďka
Předmět úprava bytu
Dotaz Dobrý den, mám průkaz ZTP/P, jsem na invalidním vozíku. Máme v plánu úpravu koupelny, WC a kuchyně. Je možné žádat o příspěvek na úpravu bytu? Pokud se tato dávka poskytuje, v jaké výši a v jakém rozsahu? Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vlaďko,

podle toho co píete byste měla mít nárok na příspěvek na bezbariérovou úpravu koupelny.  Výše může být až 350 tisíc, ale problém je v tom, že využití dávky je možné pouze na vlastní stavební úpravy bez toho, aniž byste mohla zaplatit obklady, podlahové krytiny, sanitární věci a podobně. Musíte počítat s tím, že z příspěvku nezaplatíte všechny práce, spojené s úpravou WC, koupelny a kuchyně. Doporučuji Vám podat žádost písemně doporučeným dopisem na ÚP.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.