Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Syn na vozíku - stavba pokoje a koupelny - příspěvek na postavení

Autor Veronika
Předmět Syn na vozíku - stavba pokoje a koupelny - příspěvek na postavení
Dotaz Dobrý den, máme syna, který má DMO, spastickou triparesu, pohybuje se na vozíku, má ZTP/P. V domě, kde bydlíme má pokoj v patře v podkroví. Máme úzké schodiště,z toho důvodu zde nejde udělat plošinu ani výtah. Proto jsme se rozhodli, přistavět nový pokoj a bezbariérovou koupelnu se záchodem v přízemí, aby syn měl možnost se v rámci přízemí pohybovat jen na jednom podlaží. Je možno na takové stavební úpravy žádat příspěvek od ÚP? V minulých dotazech jsem se dočetla, že zařizovací předměty koupelny a WC nejsou hrazeny. Je možno příspěvek využít na cihly, střechu, okna, dveře, elektro instalaci - např.dálkově ovládané světla, stavební práce? Děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Veroniko,

problematiku bezbariérové úpravy koupelny upravuje Příloha č. 1., vyhlášky č. 388/2011 Sb., kterou se provádí zákon č. 329/2011 Sb., o dávkách pro OZP. Jedná se o tento text: b) stavební práce spojené s uzpůsobením koupelny a WC; jedná se o stavební práce a s nimi nezbytně související materiál na úpravu (nikoli o obklady, podlahové krytiny, sanitu apod.). Určitě se příspěvek nebude vztahovat na střechu, ostatní věci by bylo možné, po dohodě s ÚP, do příspěvku zahrnout. Doporučuji Vám, abyste vše projednali s ÚP.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/. Děkuji.