Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

rada

Autor Pátková nada
Předmět rada
Dotaz

Dobrý den ,

prosím mohla bych se Vás zeptat.Dostali jsme příspěvek na lehátko.Může se příspěvek použít i na lehátko z druhé ruky.Musí se zepsat kupní smlouva,nebo jak postupovat.Děkuji Pátková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Pátková,

na takto stručný dotaz přesně nelze odpovědět, protože nevím od koho jste dostala příspvek na lehátko. Pokud to byl příspěvek na kompenzační pomůcku z Vaší obce s rozšířenou působností, tak byste měla mít sepsanou kupní smlouvu, kde bude přesně zapsaná cena lehátka a stav lehátka. Jinak se vystavujete nebezpečí, že budete muset příspěvek vrátit. Pokud nevyčerpáte celou částku na příspěvek, tak zbytek částky musíte vrátit.

S pozdravem Václav Krása