Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

příspěvek na zvláštní pomůcku/ stavební úpravy

Autor Valenta
Předmět příspěvek na zvláštní pomůcku/ stavební úpravy
Dotaz Dobrý den pane Kráso, Jsem prakticky nevidomý, mám přiznaný inv.důchod III.stupně, PNP 2. stupně a průkaz ZTP/P. Je možné s mojí diagnozou v rámci zvláštní pomůcky požádat o rekonstrukci (event.výměnu) schodiště v rodinném domě ? Původní schodiště je dřevěné, má sešlapané hrany, je točité, rel.kluzké a bez zábradlí. S chůzí po něm ( zejména dolů) mám problém. Toto schodiště je navíc úzké na to, aby mě při chůzi po něm někdo doprovázel. děkuji za odpověď a přeji hezký den

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Valento,

na tuto otázku Vám těžko dokážu odpovědět, ale spíše se přikláním k názoru, že Vám příspěvek nebude poskytnut. Přesto Vám doporučuji, abyste zkusil požádat. Když to nezkusíte, nebudete vědět zda byste uspěl. Musíte především argumentovat tím, že vzhledem k tomu, že schody nemají zábradlí, tak jsou pro Vás bariérové. Musíte to celé napsat tak, že nevidomý potřebuje mít při chůzi některé záchjytné body, které schodiště nemá.

Přeji Vám úspěch.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.