Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Příspěvek na zvláštní pomůcku (PNZP)

Autor Martin
Předmět Příspěvek na zvláštní pomůcku (PNZP)
Dotaz Dobrý den, chtěl bych se zeptat, mám odmalička epilepsii a lékaři mi nedoporučují cestování veřejnými prostředky, pouze mám být převážen osobním vozidlem. Mimo jiné se objevili další problémy psychického typu. Chtěl bych se zeptat, je možné nějakým způsobem dosáhnout PNZP. Okresní správa sociálního zabezpečení (OSSZ) je zaujata proti mé osobě a nevím, jestli odvolání by dopadlo stejně. Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Martine,

doporučuji Vám abyste bojoval. Odvolání musíte poslat do 15 dnů od doručení zamítavého stanoviska, a to prostřednictvím ÚP na Odbor odvolacích agend, MPSV ČR, Podskalská 19, 128 01 Praha 2.

Pokud byste neuspěl, doporučuji Vám podat správní žalobu ke Krajskému soudu.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.