Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

příspěvek na zvláštní pomůcku

Autor Zdeňka Šidlová
Předmět příspěvek na zvláštní pomůcku
Dotaz Dobrý večer. Maminka se léčí již 10 let s Alzheimerovou chorobou. Stav je již tak pokročilý, že je zcela bezmocná, ležící, kvadruplegická, nekomunikující. Žije ve společné domácnosti s otcem- 82 let, 2x denně tam dochází pomáhat zdravotní sestra v důchodu nebo někdo z nás. Před 4 lety dostala příspěvek na stropní zvedací systém, pro usnadnění koupání a přemísťování. Systém ale nebyl dán do ložnice, byl jen v koupelně. Nyní jsme požádali o dofinancování dalšího zvedacího ramene do ložnice, bylo zamítnuto , z důvodu duševní poruchy a intelektu, tedy neschopnosti pomůcku užívat. Ale pomůcka slouží k usnadnění práce těm, kdo o maminku pečují. Otci je 82 let. Má význam se odvolávat proti rozhodnutí? Děkuji Zdeňka Šidlová

Odpověd na dotaz:

Dobrý den paní Šídlová,

to je neuvěřitelné. Doporučuji Vám, abyste poslala odvolání a to do 15-ti dnů od doručení rozhodnutí o zamítnutí žádosti. V žádosti uveďte, že se odvoláváte proti rozhodnutí, protože stropní zařízení nebude obsluhovat klientka, ale osoba pečující. Odvolání musíte podat pouze přes Úřad práce, který rozhodl o zamítnutí Vaší žádosti. Adresovat odvolání musíte na odbor odvolacích agend MPSV ČR, Podskalská 19, Praha 2, 128 02.

Paní Šídlová, docela by mne to rozhodnutí zajímalo. Byl bych rád, kdybyste mi jej oscanované poslala na adresu v.krasa@nrzp.cz.

S pozdravem

Václav Krása

Budu rád, pokud navštívíte reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz