Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Příspěvek na zvláštní pomůcku...

Autor Naďa
Předmět Příspěvek na zvláštní pomůcku...
Dotaz

Vážený pane Krása, jsem maminka dvou malých dětí 10 a 4 ročky a jsem plně invalidní...Jsem po 9 těžkých operacích páteře(těžká idiopatická skolioza), měla jsem zavedeno instrumentárium od shora až dolů, jsem celá sešitá,sešroubovaná...Byla mi naříznuta břišní aorta se selháním ledvin a nevím čeho všeho...Díky těmto operacím nemám vnitřní orgány na svém místě, všechno mám funkční jenom napůl a díky zlatému stafylokokovi, který mě potrápil mi museli všechnu instrumentaci z těla vysekávat- díky sekání mám neustálé brnění dolních končetin a neujdu daleko, nemohu dlouho sedět, dlouho stát atd...mám přiznám ID III.stupně,průkazku ZTP...Zažádala jsem si o příspěvek na vozidlo, protože potřebuji zaopatřit své malé zdravé děti (škola, školka, kroužky) + já k lékaři atd....Má nemocnice mi napsala zprávu pro posudkovou komisy - že jsem osoba s těžkou vadou pohybového aparátu (díky nehybnosti páteře) a nyní mi bylo rozhodnuto nějakým posudkovým lékařem, který mě ani neviděl, že nejsem osoba s těžkou vadou pohybového aparátu.....Vím, že jsou na tom lidi daleko hůř, ale myslím si, že s takovou diagnozou bych mohla mít na dávku nárok....Co Vy sám na to říkáte?....Předem Vám děkuji za odpověď...Chtěla bych se odvolat ale chci aby to  posoudil někdo kdo tomu rozumí, protože se mi zdá, že na posudkách sedí pouze úředníci a ne lékaři....Hezký den  Kučerová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kučerová,

doporučuji Vám, abyste se odvolala proti nepřiznání příspěvku. Odvolání se posílá prostřednictvím Vašeho ÚP na Odbor odvolání a správních činností nepojistných dávek, MPSV ČR, Podskalská 19, 128 01 Praha 2.

Musíte v odvolání uvést především skutečnost, že nikam nedojdete, že Vám jakákoliv chůze dělá problémy a dále žádejte o vyšetření před posudkovou komisí.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.