Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Příspěvek na zvláštní pomůcku - el.skútr

Autor Jiří Pomahač
Předmět Příspěvek na zvláštní pomůcku - el.skútr
Dotaz Dobrý den, pane Kráso, jsem ID III., ZTP. Pořídil jsem si repasovaný el. skútr a vychutnávám si návrat k rychlosti chodce (5 km/hod.). Mohu si dojet pro noviny, zajet k některému ze svých dospělých dětí, mohu se z Prahy přemístit (odveze mi rodina) do jihozápadních Čech a tam drandit do alelujá. Rád bych požádal o příspěvek na zvláštní pomůcku, i když vím, nejen z Vaší odpovědi k této problematice, že o zařazení skútrů pod příslušný právní předpis se jedná. Nevím, kdy byl onen dotaz položen, resp. odpovězen. Myslíte, že bych měl požádat o příspěvek ať je tak či onak ? Děkuji za Vaši odpověď předem a děkuji, že pomáháte nám, co mají svůj handicap ... Přeji Vám hodně zdraví a nefalšované radosti ze života ! JP

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pomahači,

el. skútr nepatří mezi pomůcky, na které je možné poskytnout prostředky z příspěvku. Domnívám se tudíž, že Vaše žádost je zbytečná. Zatím se nepodařilo skútr zařadit do podporovaných pomůcek.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.