Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Příspěvek na úpravu řízení.

Autor Jan.
Předmět Příspěvek na úpravu řízení.
Dotaz

Dobrý den p.Václave,

jelikož jste mi už pár krát poradil,nebo podal vysvětlení jak s danou situaci dále naložit,tak se k Vám znovu obrácím s tíživou situaci,touto: zakoupil jsem se s pomocí příspěvku a vrácení DPH auto a zažadal jsem se o příspěvek na úpravu ručního ovladání brzda,plyn a přesedací zařízení a dle cen jsem dostal i příspěvek,jenže misto přesedacího zařízení jsem povinen vzít jiný druh,přesněji místo myopatu,který by zasahoval do 1/3 zadního otvoru dveří a znemožnil by nástup i výstup a tak jsem nucen vzít lepší a dobře umistitelný,bez toho,aby vadil.Jenže ten system stojjí 3x víc a vyčerpám na něho celý příspěvek a tak se ptám,je možno zažadat ještě o příspěvek tkzv.znovu na brzdu a plyn?Poradte jak dál.Nechci to vracet a žádat na vše znovu,už tak jsem ztratil hodně času.Děkuji Vám za odpověd a přejí pěkný den Jan.

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jane,

pokud jste obdržel příspěvek na úpravu motorového vozidla v určité výši, která je nedostatečná, doporučuji, abyste nejprve jednal s ÚP a zkusil se s nimi dohodnout o možnosti podat žádost o zvýšení příspěvku. Teoreticky můžete na nákup vozu a jeho úpravu vyčerpat během 10 let 350 000 Kč. Pokud však ÚP nebude souhlasit se zvýšením dávky, tak se sice můžete odvolat, ale protože dávka není nároková, těžko uspějete.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud navštívíte reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/