Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

příspěvek na pomůcku - bezbariérové úpravy

Autor Jan Dvořák
Předmět příspěvek na pomůcku - bezbariérové úpravy
Dotaz

Dobrý den, pane Kráso,

rád bych Vás touto cestou požádal o radu.

Můj syn  je odkázán na invalidní vozík, je držitel průkazu ZTP/P.   Zdědil jsem rodinný dům, kam se chceme přestěhovat. V současné době je ale pro potřeby vozíčkáře nezpůsobilý, takže v něm nyní zajišťuji  bezbariérové bydlení (koupelnu, WC, přístupy, el.instalaci apod.).  

Zatrím nemáme v domě nahlášen  trvalý pobyt. To hodláme provést  až po dokončení potřebných úprav pro syna. a po nastěhování se.  Mohu po přihlášení syna k trvalému pobytu zpětně o příspěvek zažádat? 

Děkuji Vám za odpověď.

Jan Dvořák, Šluknov.   

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Dvořáku,

obávám se, že to takto nepůjde, protože ÚP vyžaduje soupis prací, které budou prováděny odhadní cenou, ale především z příspěvku na zvláštní pomůcku - na bezbariérovou úpravu bydlení lze uhradit pouze stavební práce bez zažirovacích opředmětů. Tudíž je potřeba je mít vyfakturované zvlášť. Obávám se tudíž, že bude velmi obtížné získat příspěvek na práce, které byly již provedeny. Přesto Vám doporučuji, abyste navštívil Váš ÚP a pokusil se s nimi o tom jednat.

S pozdravem Václav Krása