Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Příspěvek na PC

Autor Milan
Předmět Příspěvek na PC
Dotaz Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli je po sociální reformě stále možné, dostat Příspěvek na zvláštní pomůcku, a sice na osobní počítač? Jsem pohybově postižený, trpím Duchenne-Beckerovou maskulární dystrofií, a osobní počítač by mi velice pomohl ve studiu - je lehčí než nosit všechny studijní materiály (sešity, učebnice). Předem děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Milane,

osoba s tělesným postižením má podle přílohy č. 1, vyhlášky č. 388/2011 nárok pouze na speciální komponenty osobního počítače, například uzpůsobená klávesnice, myš, či speciální programové vybavení. To znamená, že na počítač jako takový nárok není.

S pozdravem Václav Krása