Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Příspěvek na bezbarierovou koupelnu a WC

Autor Květa Šindelková
Předmět Příspěvek na bezbarierovou koupelnu a WC
Dotaz Dobrý den, prosím vás co musím donést se žádostí na příspěvek? Trvalé bydliště je podmínka že? Pak ten rozpočet musí být orazítkovaný nebo né? Pak jestli musí být fotografie se ještě ptám? Moc děkuji za odpověď Šindelková Květa

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Šindelková,

musíte mít samozřejmě rozpočet. Měl by být podepsaný firmou, která případně bude úpravy provádět. Nemyslím, že je nutné mít fotografie. Je důležité však, abyste počítala s tím, že příspěvek Vám bude poskytnut pouze na stavební práce. To znamená na bourací práce, novou zárubeň, kanalizaci atd. Příspěvek se nevztahuje na dlažbu a ani sanitární věci jako umyvadlo, vana, WC mísa a podobně. Považuji to za chybu, ale bohužel vyhláška takto zní.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.