Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

prispěvek na bezbarierové upravy a pomucky

Autor Nada Pátková
Předmět prispěvek na bezbarierové upravy a pomucky
Dotaz Dobrý den, měla bych dotaz.Syn je na vozičku,byl nám schválen príspevek na auto a na vertikalni plošinu.Potřebovala bych vědet jaké upravy spadají do příspevku na bezbarierove upravy bytu.Zda lze žadat i na vchod z výtahu do domu,atd.existuje zvlast formulař?Jaká je výše příspevku od Krajského uradu celkově,?Spada do pomucek i elektromotor,lečebná podložka(elektroléčba),které nejsou hrazeny pojištovnou?Veškeré přispevky mají limit na vyřízení 3 měsíce.Jde zádat vyjímku a limit prodlouzit napr.nedostatek finančních prostředku od darců,nadací nebo nedodělání stavebnich prací ?Děkuji a zdravím.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Pátková,

především příspěvek na bezbariérovou úpravu bytu neposkytuje KÚ, ale Úřad práce. Formulář k žádosti najdeté na www.mpsv.cz a je to v zásadě formulář na zvláštní kompenzační pomůcku. Částka na bezbariérovou úpravu bytu není stanovena, ale je velmi omezené věcné plnění. To znamená, že peníze můžete využít pouze na úpravy, které jsou uvedeny v příloze č. 1, vyhlášky č. 388/2011 Sb., kterou se provádí zákon č. 329/2011 Sb. V bodě I. 1, písmeno b) přílohy č. 1 se konkrétně uvádí, že stavební práce můžou být pouze spojené s uzpůsobením koupelny a WC; jedná se o stavební práce a s nimi nezbytně související materiály na úpravu (nikoliv o obklady, podlahové krytiny, sanitu). To znamená, že příspěvek nelze použít téměř na nic.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji