Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

pomůcky pro školní výuku

Autor Jana Hořejší
Předmět pomůcky pro školní výuku
Dotaz Dobrý den, mám dcerku integrovanou na běžné ZŠ 1. třída - kombinované postižení, dle doporučení SPC a z Centra zrakových vad v Motole by měla mít upravené materiály k výuce - zvětšené, speciální sešity pro slabozraké, text ke čtení by měl mít širší mezeření 1:1. Chtěla jsem se zeptat kdo má tyto pomůcky či materiály připravovat a hradit? Sešity jsme zakoupily z vlastních prostředků, barevnou kopírku, na které lze zvětšit formát na A3 bohužel nemáme. Dostává škola nějaké prostředky na pomůcky pro takto integrované děti. Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Hořejší,

tyto materiály by měla poskytnout škola a proto se na ní obraťte. Pokud by škola neměla finanční prostředky, tak ať se obrátí na svého zřizovatele.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji