Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Podlozky a vlozky - inkontinence

Autor Jarmila
Předmět Podlozky a vlozky - inkontinence
Dotaz Dobry den, preji v novem roce vse nejlepsi, hodne zdravi a uspechu v boji....... Mam ted ID II. stupen a krome jinych nemoci mne uz leta trapi inkontinence. V roce 2011 jsem na poukazy z ambulance urologie mela vlozky na den a noc. Vzdy jsem jeste kupovala pocet nestacil. Podlozky do postele kupuji. V roce 2012 uz poukaz jen na noc nebo den. Vybrala jsem si na noc ale mnozstvi nestaci tak dokupuji a kupuji vlozky na den a podlozky. Financni vydaje jsou kazdy rok vetsi. Probirala jsem tuto situaci s lekarem urologem a mam dotaz budou zdravotni pojistovny zvysovat limity pacientum?a nebo mam pozadat moji OZP o zvyseni castky na inkont vlozky a podlozky? Ceny lezou nahoru a penize nestaci. Dekuji Jarmila

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jarmilo,

zdravotní pojišťovny určitě nebudou zvyšovat limity pacientům, dokonce teď byl zrušen příspěvek na podložky pro inkontinentní pacienty. Z toho důvodu Vám radím, abyste jednala s Vaší OZP o zvýšení částky na inkontinentní vložky. Pokud jde o podložky, o těch není intenzivně jednáno.

S pozdravem Václav Krása