Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

plošina přiznání

Autor Ing.Bohumil Zourek
Předmět plošina přiznání
Dotaz

Dobrý den,

Manžel má vaskulární encefaplopatii(zmenšování mozku) pokročilém stádiu zaměřenou na stabilitu. Sám se nepostaví, nechodí, nenají se, na WC si nedojde nosí pleny, sám si nesedne neoblékne, musím se o něho starat 24 hodin denně.

    Máme před domen schody, když chci s manželem k lékaři  musím prosit kolem jdoucí o pomoc a několikrá se stalo, že jsme spadli a já jsem byla dost potlučená někdy námdá lékař sanoitku, aje další problém máme pouze průkaz  ZTP.Z tohto důvodu jsme žádali o zdvihací plošinu v dubnu, která nám byla paní doktorkou zamítnuta červenci. Myslela jsme si, že se manžel dostane ven mezi lidi a bude se opět cítit jako člověk bohužel to co se píše a mluví v tisku, mediich, ve zdravotnictví (politici)  co slyšíme jak se stát stará o nemohoucí občany, že tito lidé by neměli poznat svůj hendikep a měli by být,  rovnocennými občany státu , ale v Kutné Hoře bohužel neplatí.

S pozdrave Marie Zourková

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Zourku,

myslím si, že už jste mi jednou psal, tedy Vaše pani. Pokud jste obdrželi rozhodnutí o zamítnutí Vaší žádosti, měli jste se, ve lhůtě 15 dní, odvolat. Pokud jste tak neučinili, musíte si podat novou žádost. Pokud Vám bylo zamítnuto i odvoláno, můžete ve lhůtě 60 dní podat správní žalobu, která se podává ke krajskému soudu, neplatí se žádné poplatky a nemusí Vás zastupovat advokát. Váš případ je docela specifický. Pokud mi pošlete na adresu v.krasa@nrzp.cz kopii zamítavého rozhodnutí, pokusím se v této věci jednat na GŘ ÚP.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/