Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nepřiznání kompenzační pomůcky

Autor Dana Fruhaufová
Předmět Nepřiznání kompenzační pomůcky
Dotaz

Dobrý den pane Krása, po 5 letech jsem si  žádala o  kompenzační pomůcku -mobilní telefon s hlasovým výstupem.  Jsem prakticky nevidomá. Dnes mi přišlo rozhodnutí, že se žádost zamítá. Jsem zoufalá a nevím co si mám o tom myslet a co mám dělat. Před 5 lety byl můj stav relativně lepší a teď po značném zhoršení mi toto není přiznáno? A je mi divné, že posudek dělala doktorka LPK, která posuzuje  invalidní důchody. moc děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Fruhaufová,

v příloze vyhlášky č. 388/2011 Sb., jsou nově definované zdravotnické pomůcky pro osoby se zdravotním postižením. Je tam také pomůcka "elektronická komunikační pomůcka pro nevidomé a hluchoslepé". Domnívám se, že to by se mělo týkat mobilního telefonu. Proto Vám doporučuji, abyte se proti rozhodnutí odvolala, a to prostřednictvím krajského úřadu práce. Odvolání se adresuje na MPSV ČR, odbor odvolacích agend, Podskalská 19, 128 02 Praha 2.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.