Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

el.vozík vz. skútry

Autor Michaela Hlavatá
Předmět el.vozík vz. skútry
Dotaz Dobrý den pane Krása chci měnit po 9 letech el. vozík, ale bohužel k mému zklamání, když jsem začala hledat tak dnešní vozíky nejsou nic moc, ale když zadám el. vozíky najede mi plno skútru, ale bohužel pojišťovny je nehradí a sponzora je těžké v dnešní době najít a peníze jsou v dnešní době taky problém. Jelikož nás zastupujete, tak bych vás chtěla poprosit zda by nebylo možné, aby se platily některé skútry. Myslím si, že by to uvítalo více vozíčkářů než jenom já. A v dnešní době je to i určitá diskriminace, že máme na výběr jen jednu možnost. Nemluvě o tom, že skútry jsou levnější. Pokud má někdo plat nevím kolik tak nech si ho koupí, ale myslím, že v dnešní době my vozíčkáři si nemůžeme toto dovolit. Nemluvě o tom, že když jsem si před šesty lety měnila mechanický vozík tak mi bylo řečeno, že by mi měl jeden vozík stačit a že mít el. vozík a mechanický vozík je nadstandart, ale podle mě ne, jelikož jeden používám na ven a druhý na doma, také pro mě nejsou nadstandart skútry. Nech si každý vybere buď skútr nebo vozík, každého volba. Klidně budu mít skútr i deset let, ale vím, že ho využiju jelikož je i do auta skladnější. Děkuji za odpověď Michaela Hlavatá

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hlavatá,

tento požadavek už NRZP ČR vznesla a požádali jsme MPSV ČR, aby tyto skútry byly zařazeny mezi pomůcky, na které je možné získat příspěvek. Uvidíme, jak se celá věc vyvine dále.

S pozdravem Václav Krása