Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz na úpravu bytu

Autor Rýpar
Předmět Dotaz na úpravu bytu
Dotaz

Dobrý den,mám dotaz,máme syna po těžkém úrazu má prukaz ZTP/P.Dali jsme si žádost na rekonstrukci koupelny(syn je na vozíčku)a bylo nám řečeno,že se na to nevztahuje obložení koupelny je to pravda?Moc děkuji za odpověd.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Rýpare,

ve vyhlášce č. 388/2011, o provedení některých ustanovení zákona o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením se v příloze č. 1 skutečně uvádí, že obklady nespadají do nákladů na bezbariérovou úpravu bytu. Budeme tuto věc rozporovat.

S pozdravem Václav Krása