Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz na finanční pomoc pro bezbarierovou koupelnu ZTP/P

Autor mirka
Předmět dotaz na finanční pomoc pro bezbarierovou koupelnu ZTP/P
Dotaz

můj muž leta trpí s páteří   a pohybovym ustrojím -od loňského května je teměř neschopný se někam sám bez pomoci dopravit,   doma s hygienou, oblekání, a přichystáním jidla potřebuje pomoci,zatím pomáhají sousedéale jsme oba důchodci a já už také nemám silu   ho dostat na sedačku do vany a zpět, doslechla jsem se že je možné požádat o  finanční dotaci na bezbarierovou koupelnu, zajímalo by mě kde se mohu ucházet a za jakých podmínek, zatím máme půjčený vozík  protože  se nejak pozapomělo od listopadu ho objednat... ted jsme urgovali.,Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Mirko,

skutečně je možné dostat příspěvek na bezbariérovou úpravu koupelny, a to podle zákona č. 329/2011 Sb., o poskytování dávek OZP.

problém je však v tom, že z této dotace je možné zaplatit pouze například rozšíření dveří, případně změnu rozvodů vody a kanalizace a pouze další stavební práce. není možné z ní zaplatit sanitarní zařízení, to je toaletu, umyvadlo, vanu a není možné platit ani dlažbu a obklady.

Doporučuji spíše požádat o příspěvek na zvedací zařízení, které by umožnilo manžela zvednout do vany a zpět. Takové zařízení skutečně existuje. Dále je nezbytné, aby Váš manžel požádal o příspěvek na péči, aby si mohl zaplatit pomoc, kterou Vy již nezvládnete a pokud již nemůže ani pracovat, je nutné požádat o invalidní důchod, a to na OSSZ. O příspěvek na zvedací zařízení se žádá na Úřadu práce.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.