Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Bohdan
Předmět Dotaz
Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Jsem po obrně ruky, jednu mám zcela nepohyblivou, druhou částečně nepohyblivou. Vzhledem k zhoršování zdr. stavu již nedokážu ovládat stávající plynové topení a karmu. Prosím o radu, zda existuje možnost příspěvku na rekonstrukci na ústřední topení. Vzhledem k tomu, že mám problémy s mytím nádobí, rád bych věděl, zda je možné získat příspěvek na myčku. Ze stávajícího důchodu bych na tyto věci dosmrti nenašetřil. Jsem držitel ZTP 2, příspěvek na soběstačnost nepobírám. Děkuji za odpověď Bohdan

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Bohdane,

doporučuji Vám, abyste si požádal na Vašem úřadu práce o příspěvek na bezbariérovou úpravu bytu. Přesně se jedná o dávku - příspěvek na zvláštní pomůcku. Na ÚP mají k této dávce formulář.

S pozdravem Václav Krása