Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor J.Mareš
Předmět Dotaz
Dotaz

Dobrý den.Mam invalidni prítelkyni(pohybový aparát) a bydlime v držstevním bytě panelového domu.Do tohoto domu není bezbarierový prístup a bytové družstvo nám napsalo,že si ho máme zhotovit na vlastní náklady.Je to dost nákladná záležitost.Chtěl bych se zeptat jestli na to jsou nějaké dotace,nebo jiná pomoc.Nebo aspoň na koho bych se mohl obrátit v této věci.Děkuji za odpověd p.Mereš,Ústí nad Labem.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Mareši,

lze požádat o příspěvek na bezbariérový přístup do bytu na Úřadu práce. Jedná se o tzv. žádost o zvláštní kompenzační pomůcku. Před žádostí je však potřeba, aby Vaše přítelkyně měla souhlas všech nájemců družstevního domu. Bez tohoto souhlasu nemá ani cenu žádat o dávku. Jednalo by se pravděpodobně o nějakou schodiš´tovou plošinu.

S pozdravem Václav Krása