Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Bezbarierová úprava domu

Autor Andrea
Předmět Bezbarierová úprava domu
Dotaz

Dobrý den,rádi by jsme se přestěhovali do domu,ale je nutné upravit koupelnu,toaletu ,kuchyňskou linku a také pořídit schodišťovou sedačku do patra.Jsem na vozíku tedy ZTP/P.Nějak nemohu nikde najít co se považuje za zvláštní pomůcku a na co mám vlastně nárok.Moc děkuji za radu a info.S pozdravem Koperniechová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Koperniechová,

podrobnosti k příspěvku na zvláštní pomůcku najdete v prováděcí vyhlášce č. 388/2011 Sb. V rámci tohoto příspěvku si můžete požádat o příspěvek na stavební úpravy. Poize Vás upozorňuji na to, že tato dávka je velmi změněna proti předchozí úpravě. To znamená, že příspěvek lze použít v zásadě na stavební úpravy a možná by bylo možné jej použit na tzv. posuvnou kuchyňskou linku. V případě schodiš´tové sedačky musíte žádat zvlášť, i když se to to týká také příspěvku na zvláštní pomůcku. Zákonná úprava byla změněna a od 1. 12. 2012 platí nový zákon č. 331/2012 Sb., který umožňuje požádat o příspěvek na pořízení schodiš´tové plošiny či sedačky. Maximální částka na tento příspěvek je 400 000,- korun. při žádosti je potřeba předložit dvě nabídky dvou různých firem. Vše vyřídíte na ÚP.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.