Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

BEZ BARIEROVÍ BYT

Autor JANA
Předmět BEZ BARIEROVÍ BYT
Dotaz DOBRÝ VEČER PANE KRÁSO CHTĚLA JSEM SE VÁS ZEPTAT MÁM DCERKU KTERÁ JE TĚŽCE POSTIŽENÁ POBÍRÁM PNP CHODÍM SNÍ NA VEŠKERÁ VYŠETŘENÍ A TED NEDÁVNO JSME BYLY U PANA DOKTORA PSYCHOLOGA PTAL JSE MĚ V JAKÝM PATŘE BYDLÍME BYDLÍME VE 2 PATŘE MÁ DCERA JE NECHODÍCÍ BUDE CELÝ ŽIVOT NA VOZÍKU MYMO TO MÁ JEŠTĚ JINÉ ONEMOCNĚNÍ ALE VRACÍM SE K VĚCI PAN PSYCHOLOG MY ŘEKL ŽE MÁ DCERA MÁ NÁROK NA BEZ BARIEROVÍ BYT A ŽE MÁM JÍT NA VÝBOR TAM KDE BYDLÍME A ŽE BY NÁM MĚLY POMOC ANO JÁ JSEM TO UDĚLALA ALE PANÍ S UŘADU MY POVĚDĚLA ŽE MY NA TO NÁROK NEMÁME PONĚVADŽ MOJÍ DCEŘI JSOU 3 ROKY KDYŽ JSEM BYLA U LÉKAŘKY TAK MY ŘEKLA ŽE NA TOM NEZÁLEŽÍ PROTOŽE DCERA JE VELMY TĚŽCE POSTIŽENÁ A NECHODÍCÍ JE MOC TĚŽKÁ A JE TO OBTÍŽNÝ JÍ TAHAT DO 2 POSCHODÍ PROSÍM PORADTE CO MÁM DĚLAT DĚKUJI.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

protože dceři jsou již tři roky, tak máte nárok na všechny příspěvky, které se ke zdravotnímu postižení poskytují. jedná se předvším o příspěvek na péči, o příspěvek na mobilitu a mohla byste požádat pro dceru o průkazku ZTP. Po přiznání průkazu ZTP byste mohla požádat o příspěvek na zvláštní kompenzačná pomůcku, potom na vybudování výtahu, případně schodiš´tové plošiny. Všechny tyto věci vyřídíte na úřadu práce příslušného k Vašemu bydlišti. Formuláře najdete na stránkách www.mpsv.cz. Doporučuji Vám je po vyplnění poslat doporučeným dopisem nebo podat na podatelně úřadu práce.

S pozdravem Václav Krása