Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

amputace nohy

Autor HANA VAVŘÍKOVÁ
Předmět amputace nohy
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,obracím se na Vás za moji kamarádku,která má čerstvě po amputaci nohy nak kolenem.Je několik let mobilní má průkaz ZTP,tak by chtěla vědět naco všechno má nárok v nemocnici ji řekli,že by měla mít nárok na vozík,možná i nějakou pečovatelku a to neví jestli si ji musí platit sama nebo ji přidělí sociálka a také se ptá zda by měla nárok na koupi nového automobilu ten její je hodně starý a ani by do něho nesedla už teť před operací neměla nárok se tam posadit.Budu Vám moc vděčná zda byste ji vyhověl a poradil nám naco vše má nárok  nebo co může žádat na sociálním úřadě,Děkuji za odpověď.Vavříková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vavříková,

pokud má Vaše kamarádka průkaz ZTP, tak si může požádat například o příspěvek na nákup motorového vozidla, případně by si mohla požádat o příspěvek na péči. Obě tyto žádosti se podávají na ÚP.

Pokud jde o zdravotnické záležitosti, to by Vám měli spíše odpovědět v nemocnici. Vaše kamarádka má samozřejmě nárok na protézu. Pokud by nemohla o protéze chodit, tak by pravděpodobně mohla požádat o ortopedický vozík. Tyto věci však může předepsat pouze odborný lékař, ortoped, neurolog, nebo rehabilitační lékař.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji