Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ztráta sluchu a parkovací karta

Autor Dana
Předmět ztráta sluchu a parkovací karta
Dotaz

Dobrý den ještě jednou se na vás obracím s prosbou o radu.Jsem nedoslýchavá,silný tinnitus a několikrát za den se mi zamotá hlava.Byl mi přiznán průkaz ZTP na který momentálně čekám.Chtěla bych zažádat o parkovací průkaz,budu mít na něj nárok,dočetla jsem se že sluchově postižení si musí parkování hradit.V rozhodnutí MPSV mám napsáno i "jedná se o těžké postižení orientace",tak si myslím,že bych měla mít nárok na parkovací kartu, i když jsem nedoslýchavá,prosím o radu a váš názor,děkuji Dana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dano,

jako neslyšící nemáte nárok na parkovací průkaz. Tam nejde o platbu za parkování, ale spíše možnost parkovat na vyhrazených parkovacích místech pro OZP.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji