Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP+Parkovací karty vs dálniční známka

Autor Slováček Jiří
Předmět ZTP+Parkovací karty vs dálniční známka
Dotaz

Dobrý den,mám dá se říct ještě čerstvě vydaný Parkovací průkaz na auto a vlastním průkaz ZTP.

Na internetu jsem o tom našel tohle:

Máte-li platný průkaz ZTP či ZTP/P a platný parkovací průkaz, ale vozidlo, v němž jedete, NENÍ Vaše nebo osoby Vám blízké, měl/a byste si zakoupit dálniční známku! To i přesto, že sedíte v autě a jste osobou zdravotně postiženou.

Mám to tedy chápat tak že když pojedu po dálnici jako spolujezdec v autě které není psané na mě (nejsem vlasník) tak jsem povinen si známku koupit a při případné Silniční kontrole na dálnici mi za to může být uložena pokuta rsp. řidiči?

Děkuji za odpověď

Slováček J.

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Slováčku,

to není vůbec pravda. Parkovací průkaz je přenosný a je skutečně důležité, abyste měl zároveň s sebou průkaz ZTP či ZTP/P. Ale Vy jako vlastník průkazu můžete jet v jakémkoli autě a toto auto, kterým zrovna jedete nemusí mít dálniční známku.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji