Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ztp/p v zahraničí

Autor Kuřicová
Předmět ztp/p v zahraničí
Dotaz

Dobrý den,

Chtěla bych se zeptat, jestli průkazky ztp/p, které jsou od letošního roku 2013 vydané i pro EU, mají stejné výhody, tak jako u nás. Mám syna, který je držitelem této průkazky a občas jezdíme i do zahraničí .

Děkuji za odpověď Kuřicová

Odpověd na dotaz:

Vžená paní Kuřicová,

máte pravděpodobně na mysli parkovací průkaz, nikoliv průkaz ZTP/P. průkjaz ZTP nebo ZTP/P platí pouze na našem území. Evropský parkovací průkaz platí i v ostatních členských zemích EU, a to pouze ve smyslu parkování na vyhrazených parkovištích či možnosti vjíždět do oblastí, kde je povolen vjzed pouze dopravní obsluze. Evropský parkovací průkaz však neosvobozuje od dálničních poplatků v jiných zemích EU. Toto osvobození od dálničních poplatků platí pouze pro území ČR.

S pozdravem Václav Krása