Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP/P a doprovod - hrazení jízdného

Autor Eva Novotná
Předmět ZTP/P a doprovod - hrazení jízdného
Dotaz Dobrý den pane Kráso, děkuji za radu ohledně leasingu. Jsem ráda, že tato poradna existuje, že se jí věnujete a pružně reaguje na dotazy. Ještě jednou díky a přeji hodně zdraví a sil. Eva Novotná ** Ještě bych chtěla poopravit Vaši informaci pro paní, která potřebovala objasnit hrazení jízdného. Obě jezdíte zdarma městskou dopravou (bus, metro, atd.) a mimo město (bus, vlak) platí držitelka průkazky 25% z běžné ceny běžného jízdného a průvodce jede vždy zdarma.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Novotná,

Vaše informace jsou přesné částečně. U městské hromadné dopravy neplatí držitel průkazu ZTP/P a ani jeho průvodce žádné jízdné. U cestování mimo městskou dopravu průvodce neplatí žádné jízdné, ale držitel průkazu platí 75 % jízdného a slevu činí 25 %. S tím jsme si jisti, neboť touto problematikou se zabýváme a máme na jní odborníky.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.